Ürgüp Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Kategori : GÜNCEL
Haberin Tarihi :   24 Haziran 2017 - 08:19

2017 Yaz Gençlik Kampları Başvuruları Sürüyor

Büyüt
Küçült
2017 Yaz Gençlik Kampları Başvuruları
Ücretsiz Gençlik Kampları için Ürgüp Gençlik Merkezinde kayıtlar alınmaya devam ediyor.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gençlerin yaz aylarında serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini temin etmek amacıyla gençlik kampları düzenlenmektedir.  

Gençlik kamplarına katılacak gençlerin ikamet ettikleri yerlerden alınıp kampa katılmaları ile tekrar ikametgâhlarına dönüşleri süresindeki masrafları -kişisel masraflar hariç olmak üzere- Bakanlığımızca karşılanmaktadır. Ayrıca tüm kampçıların ve kamp görevlilerinin seyahat ve sağlık sigortaları da Bakanlığımız tarafından yaptırılmaktadır.

2017 yılı gençlik kampları, 11 Haziran – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

 

1.      GENÇLİK KAMPLARINA KATILACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR

a)        Mavi kamplara;

·         12-13 yaş grubu (2005-2004 doğumlu Erkek)

·         14-15 yaş grubu (2003-2002 doğumlu Erkek)

·         12-13 yaş grubu (2005-2004 doğumlu Erkek)

b)        Yeşil kamplara;

·         16-17 yaş grubu (2001-2000 doğumlu Erkek)

·         18–22 yaş grubu (1999-1998-1997-1995 doğumlu Erkek)

·         14-15 yaş grubu (2003-2002 doğumlu Kız)

·         16-17 yaş grubu (2001-2002 doğumlu Kız)

·         18-22 yaş grubu (1999-1998-1996-1997-1996-1995 doğumlu Kız) gençler başvurabilir.

c)        Belirtilen yaş gruplarının kamplara başvurusunda yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır.

d)       Kamplara başvurular, 10 Temmuz 2017 tarihine kadar genclikkamplari.gsb.gov.tr  adresinden online olarak yapılacaktır. Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmeleri halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.  Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

e)        Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile mavi ve yeşil kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.

f)       Aile aylık net geliri 1.405 TL’nin altında olduğunu, 2017 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi aldığını ve şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olduğunu beyan eden gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmeleri zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılarak yerlerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

 

2.      KAYIT İŞLEMLERİ

a)        Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

b)        Katılımcı gençlerin bu usul ve esaslarda belirtilen şartlara uygun olup olmadığının tespiti, kimlik kontrolleri ile gençlerin kesin kayıtlarının yapılmasından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri sorumludur.

c)        Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananlar başvuruların bitiş tarihinden sonra aynı sistem üzerinden açıklanacaktır. Bu kişilerin kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini, katılmaya hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir. Başvuru belgesi iki nüsha çıkarılacak olup bir tanesi gençlik merkezinde muhafaza edilecektir. Diğeri ise toplanma merkezinde kampçılara refakat edecek il müdürlüğü personeli tarafından kamp müdürüne teslim edilecektir. Başvuru formunun gençlik merkezine teslim edildiği tarihte gün olarak 18 yaşını doldurmamış kampçıların başvuru formunda velisinin imzasının bulunması zorunludur. 

d)       Kayıt işlemlerinin tamamlanmasından sonra ilgili gençlik merkezleri tarafından kampçı gençlere ve ailelerine kamplara gidiş dönüş, kamp süreci ve gidilecek kampın şartları (coğrafi, iklim vb) ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır.

e)        Kampa katılacak gençlerin nüfus cüzdanlarını da yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Sağ Blok Reklam
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Ürgüp Haber | http://www.urguphaber.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018
Ürgüp Haberleri www.urguphaber.com