Ürgüp Haber
03.12.2023
Nevşehir / 30°C

05 Mart 2018 - 13:41
Ürgüp Belediyesi ağaçları buduyor
İlkbaharın gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki ağaçlarda bakım çalışması yapılıyor.
Ürgüp Belediyesi ağaçları buduyor

Ürgüp Belediyesi Park Bahçe ekipleri, ilkbahar aylarının başlaması ile şehir merkezinde ana caddeler başta olmak üzere tüm cadde, sokak, refüj, park ve belediyenin sorumluluk alanlarında bulunan bölgelerde budama çalışmalarına devam ediyor. 

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Her yıl olduğu gibi Belediye ekipleri tarafından ağaç budama çalışmalarının başlatıldığını belirterek, "İlçemizin parklarına ve yeşil alanlarına sahip çıkarak en iyi şekilde koruma ve güzelleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Yol kenarlarında, park ve bahçelerde kuruyan, tehlike arz eden, dalları kırılan ağaçların budama ve bakımları titizlikle yapılıyor. Ağaç budama çalışmalarında; ağaçların yere sarkan dallarının temizlenmesi, ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek, sağlıklı kalmalarını sağlamak ve rüzgar nedeni ile ağaç dallarının kırılıp herhangi bir zarara uğratılmaması amaçlanıyor. Yalnız parklarla kalmayıp, cadde ve sokaklarda da bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız ilçenin yeşil alanlarını artırmak, ağaçların düzenli olarak bakımını yapmak ve korumaktır" dedi.

Ürgüp Belediyesi tarafından budanan ağaçlar ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlara kışın yakmaları için yakacak olarak veriliyor.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 5 yıl önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Sayin baskanim selam eder hurmetler dilerim saglin

 
Sayin baskanim selam eder hurmetler dilerim saglina duaciyim ben urgup lu olarak mayisda urgube gelen diger aylari istanbulda geciren hemseriniz olarak cok tesekur ederim hizmeyinize ben evim urgupde imran mahallesi 20 nolu evde oturuyoruz agaclari budama yaptiginizi gordum bir zahmet benim evin onundeki akasya agacini iyice kisa olarak budarsaniz sevinirim hayirli gunler ben istanbul ak parti kadin meclisi uyesi olarak iyi gunler dilerim