Ürgüp Haber
19.02.2018
Nevşehir / 30°C

15 Ocak 2018 - 10:19
Ayhan Ertürk İlkokulu Saygı konusunu işledi
Ayhan Ertürk İlkokulu tarafından Değerler eğitimi kapsamında saygı konusu uygulamalı olarak işlendi.
Ayhan Ertürk İlkokulu Saygı konusunu işledi

Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Geleceğe İz Bırakanlar Projesi’ Değerler Eğitimi Alt başlığı kapsamında Ayhan Ertürk İlkokulu bu ay saygı değerini İşledi.

Saygı konulu değer eğitimi sırasında Ayhan Ertürk İlkokulunun açmış olduğu resim sergisine öğrenciler götürüldü.

Bu etkinlik ile öğrencilere toplu yaşanılan yerlerde diğer insanlara çevreye saygı duyarak sessizce resim sergisi gezmesi davranışını kazandırmak  amaçlandığı belirtildi.

Öğrencilere yapılan gözlemde bu etkinliğin saygı davranışı kazandırdığı ve saygı davranışının pekiştiği gözlemlendiği ifade edildi.

Ayhan Ertürk İlkokulu bu değer eğitimi sırasında  öğrencileriyle çeşitli etkinlikler de düzenledi. Bu etkinliklerle ilgili Okul Müdürlüğüğünden yapılan açıklamada  "Münazara çalışması yapıldı. Münazara konusu ‘Saygı davranışı ailede mi kazanılır,çevrede mi kazanılır?’ idi. Ve bu münazara sırasında öğrencilerin saygıyı hem daha iyi kavradıkları hem de topluluk  önünde özellikle de mikrofonla konuşma davranışlarının gelişmiş olduğu görülmüştür böylece bir taşla iki kuş vurulmuştur." denildi.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Ayten deniz

 
Bizde 15 temmuz ilkogretim okulu olarak hosoru ve yardimlasma konusu adi altinda bahceli ilkokuluna hediyeler goturecegiz.boyle guzel haberlere ihtiyac var bence