Anasayfa
Başkan Aktürk Yerli Otomobilin ön siparişini verdi
Türkiye’nin merakla beklenen yerli otomobili dün görücüye çıktı. Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, 50. araca talip olduğunu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bildirdi.
28 Aralik 2019 - 12:25

Türkiye’nin yerli otomobil projesi için Türkiye’nin Otomobili Gelişim Grubu Sanayi ve  A.Ş. (TOGG) tarafından üretilen yerli elektrikli otomobil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün düzenlenen programda tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank başta olmak üzere önemli devlet büyüklerinin katıldığı yerli elektrikli otomobil lansman törenini yakından takip eden ve her iki modeli de çok beğendiğini ifade eden Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yazdırdığı resmi yazı ile 2022 yılında seri üretime başlayacak yerli otomobilin banttan çıkacak 50. aracının ön siparişini vermiş oldu.

Yerli otomobilin dünyada örneği olmayan Kapadokya peri bacaları arasında düşünülecek katalog ve reklam çekimleri için de TOGG heyetini de Ürgüp ve Kapadokya'da misafir etmeye hazır olduğunu belirten Başkan Aktürk, "Yerli ve milli aracımız ülkemize, milletimize hayırlı olsun." dedi.


 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER