Anasayfa
'Biz sizin için buradayız siz de bizim için evde kalın'
Ürgüp'te zaman kavramı gözetmeksizin fedakarca çalışan hastane ve itfaiye çalışanları korona virüs ile mücadele kapsamında vatandaşlara ‘Evde kal’ mesajı verdi.
20 Mart 2020 - 09:57

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (covid 19)'un etkisini en aza indirmek için yoğun çaba sarf eden kurum çalışanları, vatandaşlara evde kal mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs eşgüdüm toplantısının ardından söylediği gibi, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dediği gibi Ürgüp'te de Devlet Hastanesi ve Ürgüp Belediyesi İtfaiye Amirliği personeli "Biz sizin için burada kalıyoruz, siz de bizim için evinizde kalın." yazılı kağıtlarla mesaj verdiler.

Sağlık ve İtfaiye çalışanları ellerindeki kağıtlara yazdıkları, “Biz sizin için buradayız, lütfen sizde bizim için evde kalın!” yazısı ile çekildikleri fotoğrafla Ürgüp halkına mesaj verdiler.

Akciğer hastalığına neden olabilen ve tedavi edilmediğinde ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu gibi hastalıklara yol açan Corona virüsünün zararını en aza indirebilmek için evde kalmak, temastan kaçınmak büyük önem arz ediyor.


 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER