Anasayfa
Karantinaya alınan Taşkınpaşa Köyünde uyulacak kurallar
Ürgüp ilçe hıfzıssıhha kurulu 21/04/2020 tarihinde Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı Başkanlığında yaptığı toplantıda Ürgüp'e bağlı Taşkınpaşa Köyü'nün karantinaya alınmasını kararlaştırdı.
22 Nisan 2020 - 11:06

Nevşehir Devlet Hastanesi'ne başvuran ve Taşkınpaşa Köyünde ikamet ettiği belirlenen COVİD-19 testi pozitif çıkan bir hastanın ve aynı aileden 4 kişinin, başka bir aileden de bir kişinin testinin pozitif çıkması üzerine Taşkınpaşa Köyü, hıfzıssıhha kanununun 27 ve 77. maddeleri gereği 21.04.2020 saat 20:00'den itibaren karantina alındı.

Alınan karar gereğince Taşkınpaşa Köyüne gerekli durumlarda tek noktadan Taşkınpaşa - Ürgüp yolunun 24 saat kolluk kuvvetleri tarafından kontrol sağlanacak.

Taşkınpaşa Köyü karantina bölgesinin 14 gün boyunca pazar alanları, park vb yerlerde vatandaşların bir arada bulunabileceği her türlü faaliyetler iptal edilecek.

Diyaliz hastalıkları, kronik hastalıkları ve sürekli tıbbi müdahaleye ihtiyacı olan raporunu ibraz eden vatandaşların giriş çıkışlarına izin verilecek.

Taşkınpaşa Köyünde ikamet eden memur ve işçiler karantina süresince idari izinli sayılacak.

Karantina bölgesinde toplu taşıma faaliyetleri durdurulacak.

Köydeki market bakkal vb. gibi iş yerleri 09:00 ile 17:00 arasında faaliyet gösterecek.

Market ve bakkallar için gelen toptancıların köy içine girişleri engellenecek, ilgili market sahibi tedarikçiden kontrol noktalarından temin edecek.

Karantina süresince vefat eden vatandaşların ilgili mevzuat gereğince defin işlemleri yapılacak.

Eczaneler tarafından gönderilen ilaç vb. tıbbi maddeleri kontrol noktasına teslim edilecek, VEFA ekipleri tarafından dağıtım yapılacak.

Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin aksamaması için bir takım önlemlerin de alındığı karantina süresince Vatandaşların köy dışından gerekli ihtiyaçları belirlenerek VEFA ekibi tarafından karşılanacak,

Anılan tedbirler, çeşitli yollarla vatandaşlara duyurulacak.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER