Anasayfa
Mustafapaşa Manastır Vadisi Turizme Kazandırılıyor
Mustafapaşa Köyündeki Manastır Vadisinin turizme kazandırılması için sunulan güdümlü proje, Ahiler Kalkınma Ajansından 6 Milyon 710 Bin TL desteklemeye hak kazandı.
02 Temmuz 2020 - 14:52

Ürgüp'e bağlı Mustafapaşa köyünde bulunan Manastır Vadisinin turizme kazandırılması amacıyla Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından Ahiler Kalkınma Ajansına sunulan güdümlü proje 6 milyon TL desteklenmeye hak kazandı.

Toplam bütçesi 6.710.000,00 TL olan projenin onaylanmasında emeği geçen Ahiler Ajansı yönetim kurulu üyeleri olan;  Bölge Valilerimize, Bölge Belediye Başkanlarımıza, Bölge İl Genel Meclis Başkanlarımıza, Bölge Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza,  Ajans Genel Sekreterimize ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Başkan Dinç'ten proje teşekkürü

Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 6 Milyon TL desteklenmeye hak kazanan projenin onaylanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Dinç, " Mustafapaşa köyünde bulunan Manastır Vadisinin Turizme Kazandırılması amacıyla Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından Ahiler Kalkınma Ajansına sunulan güdümlü proje 6 milyon TL desteklenmeye hak kazandı. Projenin toplam bütçesi 6.710.000,00 TL'dir. Bu projenin onaylanmasında emeği geçen Ahiler Ajansı yönetim kurulu üyeleri olan  Bölge valilerimize, Bölge Belediye Başkanlarımıza, Bölge İl genel Meclis Başkanlarımıza, Bölge Ticaret ve sanayi odası Başkanlarımıza ve ajans genel sekreterimize ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.


AHİKA Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir'de Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 2 Temmuz 2020 Perşembe günü AHİKA'nın Nevşehir'de bulunan merkez binasında yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığındaki toplantı Kırıkkale, Kırşehir ve Niğde valilerinin yanı sıra Bölge illerinin Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı, geçtiğimiz dönemde gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi ve bu çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi sunumu ile başladı.

Ardından "Jeotermal Otomasyon – Kumanda Sistemi", "Manastır Vadisinin Turizme Kazandırılması", "Aksaray Üniversitesi Hayvan Hastanesi", "Güzelyurt Turizme Açılıyor"  ve "Delice Belediyesi Küçük Sanayi Sitesi ve Yöresel Ürünler Satış Merkezi" güdümlü proje önerileri görüşüldü.

Toplantı; "2020 Yılı Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı"  ve "2020 Yılı Sanayi Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı" konularının görüşülmesi ile devam etti.

Yönetim Kurulu Toplantısı, Personel istihdamı konusu ve gelecek 1 ay içerisinde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgi sunulmasının ardından diğer konuların görüşülmesiyle sona erdi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER