Anasayfa
Ürgüplü Gurbetçiler Memleketlerine Gelmeye Başladı
Yurt dışında bulunan Ürgüplü gurbetçiler tatillerini geçirmek üzere memleketlerine gelmeye başladılar.
06 Temmuz 2020 - 13:51

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, koronavirüs salgınının ardından okulların tatil olması ve yaşanan normalleşme süreciyle birlikte memleketlerine gelmeye başladı.

Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan Gurbetçi Türk vatandaşları, ateş ölçümlerinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü personelince sağlık taramasından geçiriliyor. Sosyal izolasyon ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirilen vatandaşlara, 14 gün ev izolasyonuna tabi olduklarına dair onay formu imzalatılıyor.

Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçiler tatil için geldikleri Ürgüp ve Köylerinde koronavirüs tedbirleri ile izinlerini geçiriyor.

Geçmiş izin dönemlerinde olduğu gibi rahat rahat gezip alışveriş yapmak yerine bu yıl gurbetçilerin, maske, izolasyon, sosyal mesafe gibi kurallara riayet ederek memleketlerinde bağ bahçe işleriyle uğraşarak zaman geçirdikleri belirtiliyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl Gurbetçiler bağ, bahçe işlerinde vakit geçiriyorlar.

Almanya başta olmak üzere, Avrupa'nın bir çok bölgesinde yaşayan Ürgüplü Gurbetçiler yaz tatillerini geçirdikleri Ürgüp'te bölge ekonomisine önemli oranda katkı sağlıyor.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER