Anasayfa
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ürgüp'te coşkuyla kutlandı
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 29 Ekim kutlama programı Ürgüp çim sahada yapıldı.
29 Ekim 2022 - 12:53

Yıllar sonra yeniden ilçe stadyumunda yapılan Cumhuriyet bayramı kutlamaları, Kaymakam Caner ve Belediye Başkanı Aktürk'ün öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam Cüneyt Caner, yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin ilan edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, bugünün milletçe birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en güçlü şekilde hissedildiği, cumhuriyet için ortak değerlerin etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günü olduğunu söyledi.  

Tören, şiirlerin okunması, Tesan Fen Lisesi'nin mini dinletisi, Türkan Diker İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi, branşlarında dereceye giren Öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve resmi geçitle sona erdi.

Saat 10:00'da başlayan kutlama programına Protokol, Öğretmen ve Öğrencilerin yanı sıra velilerin ve vatandaşların da yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

STADYUMDA BAYRAMLARI ÖZLEDİK

Öte yandan uzun yıllardır Cumhuriyet Meydanında yapılan bayram kutlamalarının yeniden İlçe Stadyumunda yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren bazı vatandaşlar, "Çocuklarımızla birlikte çocukluk yıllarımıza döndük, törenin stadyumda yapılması çok güzel olmuş. Kaymakamımız Sayın Cüneyt Caner'e ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Aktürk'e teşekkür ediyoruz." dediler.


 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER