Anasayfa
Ürgüp Devlet Hastanesi'nde Kadın Doğum Hizmete Girdi
Ürgüp Devlet Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında  hem poliklinik hem doğum hizmetleri aktif olarak verilmeye başladı.
17 Kasim 2022 - 11:24

Kadın Hastalıkları ve Doğum branşının özelliği olarak hasta takibinin çok önemli olduğunu belirten Yandı ; gebenin doğumunu’da takibi yapan doktor tarafından yapılmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Ürgüp Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkal Yandı: "Hastanemizde takipte olan hastalarımızın doğumlarını da hastanemizde gerçekleşmesi için gerekli olan tüm asgari personel, tıbbi cihaz ve donanıma sahip olduklarını belirten Yandı; doğum ve doğum sonrası Sağlık Hizmetinin bir ekip işi olduğunu bu ekipte; Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımız, Anestezi ve Reaminasyon Uzmanımız, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanımız, ebe ve hemşirelerimizin aktif olarak görev aldıklarını belirtti. Ayrıca Ürgüplü hayırseverlerimiz tarafından poliklinik hizmetlerinde kullanılmak üzere bağış yoluyla alınan üst seviye 4D ultrason cihazımızda takipli hastalarımız için ayrıcalık teşkil etmektedir.” dedi

Yandı “Normal doğum,acil/elektif sezaryen ameliyatlarının artık hastamizde yapılabildiğini Nevşehirin en büyük ilçesi olarak Ürgüp halkına ayrıca çevre ilçelerden ve Nevşehirden gelecek hastalarımıza hizmet vermeye hazır olduklarını, bu ivme ile hastanemizde yapılan doğum sayılarını da arttırmak istediklerini ifade etti.


 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER