Anasayfa
Başkan Aktürk: GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!
Koruma amaçlı imar planında yol ve park olarak ayrılan alanda Ürgüp Belediyesi tarafından yol çalışması yapılıyor.
29 Aralik 2022 - 13:22

Ürgüp’ün eski mezarlık alanlarından olan Taflı mezarlığı olarak bilinen ve mülkiyeti milli emlak şefliğine ait olan 13.053 m² ‘lik  parselin sınırında olan, imar planında yol ve park olarak belirlenen noktada Ürgüp Belediyesi tarafından hafriyat çalışması yapılıyor.

Ürgüp Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, söz konusu bölgede özellikle yaz aylarında oluşan yoğunluk ve trafik sıkışıklığını bertaraf etmek ve misafir gruplara ait otobüslerin trafiği tehlikeye atmaması için yeni turizm sezonuna hazırlamayı planladıkları alanda çalışma yapıldığının altını çizerek şöyle konuştu: 

“Ürgüp ile ilgili her konuyu özellikle son zamanlarda kendilerine görev addeden, sorumluluk bilincimize katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.  Bizler Ürgüp söz konusu olduğunda ince eleyip sık dokuyan, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen, masaya yatıran, istişare eden bir yönetimiz. Hemşerilerimin bizim öznesi olduğumuz her hangi bir konuda en ufak bir şüphesi olmasın. Tarihimize, kültürümüze, geçmişimiz, bugünümüz ve yarınımız için sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz.”

Yapılmaya çalışılanın her zamanki gibi kulaktan duyma bilgilerle, altı boş algı yönetimiyle, masa başı habercilikle sanki Müslüman mezarlarının belediyemiz tarafından kepçelerle kazıldığına inandırılmaya çalışıldığını vurgulayan Başkan Aktürk, “Güneş Balçıkla Sıvanmaz” dedi.

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER