Anasayfa
Peri bacalarında hafta sonu bereketi
Hafta sonu Ürgüp'ün girişindeki üç güzeller peri bacaları yoğun günlerinden birini yaşadı.
10 Mart 2018 - 14:09

Havaların ısınması ve baharın gelmesiyle hafta sonunu Kapadokya'da geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistler Kapadokya'nın sembolü peri bacalarının bulunduğu üç güzellerde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hafta sonu tatili için tur şirketleri ile Kapadokya'ya gelmeyi tercih eden turistler, Kapadokya bölgesinin konaklama merkezi Ürgüp'teki otellerde yoğunluğa sebep oldu.

Ürgüp'te en meşhur Peri Bacaları Üç Güzeller ve sonrasında Asmalı Konak gezisi, Turasan Şarap Fabrikası gezisi, Düşler Vadisi'nin tamamının izlenmesi ve manzara keyfi, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Göreme Açık Hava Müzesi ve Kaymaklı - Derinkuyu Yer altı şehirleri ile iki günü dolu dolu geçirmek isteyen vatandaşlar Kapadokya'yı tercih ediyor.

Sabah erken saatlerde gökyüzünden güneşin doğuşunu ve eşsiz manzarayı seyreden tatilciler, Öğle saatlerinden itibaren bölgedeki ilginç yeryüzü şekillerini ve tarihi mekanları ziyaret ediyor.

TRT Haber bugün Ürgüp'ün girişinde bulunan Üç güzeller peribacalarında gezen turistleri ekrana taşımak için çekim yaptı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER