Anasayfa
Ali Özer'in 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı
Ak Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ali Özer, İstiklal marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle mesaj yayınladı.
12 Mart 2018 - 14:28

Ak Parti İlçe Başkanı Ali Özer, mesajında şu sözlere yer verdi: "İstiklal marşımız aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir.

Bu eşsiz eserin; 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gurunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşımız aziz milletimizin bir diriliş destanıdır, İstiklale giden zamanlarda maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden milletimizin ortak duygusunun, inancının sembolüdür. 

İstiklal Marşı'nda ortaya konan inanç ve güven bugünde ihtiyacımız olan manevi atmosferi yansıtmaktadır. 

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, son günlerinde, hasta yatağında yatarken kendisine İstiklal Marşı için ‘Acaba yeniden yazılsa daha iyi olmaz mı?' diye sorulduğunda; ‘O şiir bir daha yazılamaz, onu ben de yazamam; onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. Allah, bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın' dediği gibi Rabbim bizlere bir daha öyle günleri göstermesin, birlik ve beraberliğimizi bölmek isteyenlere fırsat vermesin. 

İnanıyorum ki, Türk milleti olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu duygu birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edeceğiz.  

Bu duygu ve düşüncülerle; Mehmet Akif Ersoy'u Anma ve İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor, milli şairimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." dedi. 

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER